Şükrü BULGUR Kimdir?
Amerika, İspanya, Singapur başta olmak üzere; birçok ülkede çeşitli üniversitelerden akademik eğitimler alan Şükrü Bulgur, yalıtım konusunu zaman, mekan, işlev ve enerji dönüşümü faydası bakımından detaylı irdelemiş; bu sayede yalıtım sektöründeki yerini genişleterek yükselmiştir. Kurmuş olduğu 'Cihan Poliüretan Yalıtım İnş. Ltd. Şti.'yi Türkiye çapında mühim bir yere taşımış, sonrasında kurduğu CİEM A.Ş. ile de dünya çapında işlem hacmi gerçekleştirerek izolasyon sektörüne  geliştirdiği ürünlerle ivme kazandırmıştır. Türkiye’de İstanbul, Bursa, Konya, Kayseri merkez üsleri olmak üzere, ülkenin her köşesinde hizmet sunmaktadır.
Şükrü Bulgur, enerji sarfiyatını yüzde yetmiş oranında aşağılara çeken ürününü 2013 yılında TSE EN 14315-1 belgesiyle taçlandırmıştır. Poliüretan uygulama alanında ilk ve tek TSE EN belgesine sahip olması ise üstün çabalarının ve azminin neticesidir. Ayrıca uygulamış olduğu ürününe UTO, ÇED, VOC (Uçucu Organik Bileşenler) raporlarını da tedarik etmiştir. Buluş patentli ve faydalı model patentli bireysel kullanıma sunulan İzotüp Kit’ in iç pazarda satışını büyük bir hıza ulaştırmış, ihracatında pek çok ülkeyle anlaşmalarını sağlamıştır. Izolasyonda büyük devrim olan bu ürün, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. İzotüp işlevsellik alanını yaygınlaştırarak ulaşılma güçlüğü çekilen her köşeye sirayet etme amacı gütmektedir.
 
Kuruluş yeri Amerika olan, bu alanda dünyanın en prestijli oluşumu SPFA (Spray Polyurethane Foam Alliance) adı altında toplanan sprey poliüretan köpük birliğinin kurucu üyeleri arasında yerini almış bulunan Sayın Şükrü Bulgur, Türkiye’yi temsil eden yegâne uygulayıcı firma sahibi olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
 
Ülkesinin gereksinimlerini hassasiyetle gözeten Bulgur, tüm dünyadaki gelişmeleri öncelikle bu eksen üzerinde takip etmekte, global çapta çalışmalarını dünya konjonktürüyle ilintili yürütmektedir.
 
Şükrü BULGUR