Gümüşhane Milletvekili Aday Adayları Şükrü Bulgur

Gümüşhane Milletvekili Aday Adayları Şükrü Bulgur

Kategori: Basın Haberleri
Gümüşhane Milletvekili Aday Adayları Şükrü Bulgur

Kayseri’de ikamet eden hemşehrimiz İşadamı Şükrü Bulgur' un müracaatların son günü olan pazartesi gününe kadar AKP’ ye dilekçelerini vermesi bekleniyor.


12 Haziran’ da gerçekleştirilecek Milletvekilleri genel seçimleri için dün Türkiye’de adeta istifabereketi yaşandı. Gümüşhane Milletvekilliği için KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Feramuz Üstün, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Çevre ve Kuruma Daire Başkanı Cafer Sezgin,  İSTAÇ AŞ.Genel Müdürü Osman Akgül dün görevlerinden istifa ederek AKP.den Gümüşhane Milletvekilliği için  isimler arasında yer aldılar.

 Doç.Dr. Osman Köse’ninde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ndeki görevinden istifa ettiği öğrenildi. Bilindiği gibi AKP.Gümüşhane Milletvekilliği için mevcut iki vekil Prof.Dr. Yahya Doğan ve Doç.Dr. Kemalettin Aydın ile 22. Dönem Gümüşhane Milletvekilleri Sabri Varan ve Temel Yılmaz’la AKP. Eski İl Başkanı Yusuf Özgün’ün yanı sıra Kelkit’ten Hüseyin Doğan daha önce aday olacaklarını açıklamıştı. 
AKP'den  aday adayı sayısının bu dönemde rekor sayıya ulaşmasına kesin gözüyle bakılırken, Kayseri’de ikamet eden hemşehrimiz İşadamı Şükrü Bulgur ile Aydın Pişiren’inde müracaatların son günü olan pazartesi gününe kadar AKP’ye dilekçelerini vermesi bekleniyor.

Öte yandan MHP’den milletvekili adaylığı için adı kulislerde en fazla adı telaffuz edilen Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, dün beklentilerin aksine istifa etmeyerek spekülasyonlara son noktayı koydu. MHP’den geçtiğimiz hafta adaylığını açıklayan Çetin Işık’la birlikte 2007 Genel Seçimlerinde aday olan Engin Şanlıtürk’ün pazar günü düzenleyeceği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıklayacağı öğrenildi. MHP’den 21. Dönem Gümüşhane Milletvekili olan Bedri Yaşar’ın aday olup olmayacağı kulislerde tartışılırken, Ülkü Ocakları’ndan yetişen ve geçmişte MHP’den Gümüşhane Milletvekili aday adayı olan akademisyen Dr. Mustafa Çalık’ında aday olması bekleniyor.

CHP’den Gümüşhane Milletvekilliği için Adalet Bakanlığı Müşavirlerinden Hemşehrimiz Mutlu Gürler dün istifa kervanına katılan isimler arasında yer alırken, SP’den Hüseyin Duman’ın adı telaffuz ediliyor. 
 Diğer  yandan HAS Parti’nin aday adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yapacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. Siyasi partiler kesin aday listelerini ise bilindiği gibi YSK’nın açıkladığı 29 Nisan’da kesinleştirecek.

 

Gumushaneekspres.com

 

Etiketler

Yükleniyor…